Ručne vyrábané šperky
Doprava zadarmo nad 99€
info@celebritka.sk
0914 70 80 90
0.00

Váš košík

Bezpečný nákup
03/10/2022

Moissanit: Najdokonalejšia napodobnenia diamantu s mnohými výhodami!

Moissanit je po stránke chemického zloženia karbid kremíku. Ide o minerál, ktorý sa vyskytuje aj v prírode, no najčastejšie je vyrábaný laboratórne. Ktorými vlastnosťami vás ohúri a prečo je tak výhodný ako súčasť šperkov?

Moissanit bol objavený už v roku 1893. Avšak, v prírode je mimoriadne vzácny. Nachádza sa len v malých množstvách, obvykle sa dá nájsť v meteoritoch či vyvretých horninách. Práve preto sa najčastejšie vyrába laboratórne.

Laboratórna výroba moissanitu

Výhodou moissanitu v porovnaní s klasickým diamantom je skutočnosť, že pri jeho výrobe nedochádza k tak veľkej ekologickej záťaži ako pri ťažbe nerastných surovín v prírode. Práve preto môže byť skvelou voľbou pre každého, komu záleží na ekológii.

Avšak, laboratórna výroba moissanitu je pomerne náročná a trvá 2-3 mesiace. Musia sa pri nej simulovať špecifické prírodné podmienky, aby výsledná štruktúra spĺňala prísne kritériá na pevnosť, lesk či farbu. Napriek komplikovanej výrobe je však moissanit výrazne lacnejší než prírodný diamant.

Vedeli ste, že: Moissanit sa nevyužíva len na výrobu šperkov? Častokrát je používaný aj v priemysle ako náhrada diamantu. Napríklad, na rezanie veľmi tvrdých materiálov.

Moissanit verzus diamant

Moissanit je mimoriadne podobný diamantu nielen svojím vzhľadom, ale aj fyzikálnymi vlastnosťami.

Tvrdosť moissanitu

Diamant je najtvrdší nerast na planéte. Na Mohsovej škále, prostredníctvom ktorej sa meria tvrdosť, dosahuje hodnotu 10. Avšak, moissanit za ním takmer nezaostáva. Má tvrdosť na úrovni 9,25. Mnohí odborníci ho tak považujú za druhý najtvrdší nerast na Zemi.

Vďaka vynikajúcej tvrdosti je moissanit mimoriadne odolný voči rôznym vonkajším vplyvom. Šperky s týmto minerálom preto môžete nosiť každý deň a nemusíte sa obávať, že sa znehodnotia.

Nižšia krehkosť

Moissanit je síce o niečo menej tvrdý než diamant, avšak zároveň je aj menej krehký. Naviac, ľahšie odoláva tepelným šokom a bez problémov zvláda extrémne vysoké či nízke teploty. Aj toto je dôvod, prečo je tak skvelý na výrobu šperkov.

Vysoký lesk a výnimočná čistota

Keďže moissanit sa vyrába laboratórne, má perfektnú čistotu bez akýchkoľvek nedostatkov. Dokonca, je o viac než 15 % lesklejší než diamant. Na šperkoch tak dokonale vynikne a je jednoducho neprehliadnuteľným.

Odolnosť voči znečisteniu

Diamant pozostáva z čistého uhlíka, ktorý priťahuje nečistoty a mastnotu. Aby vydržal byť dlhodobo lesklý, musí sa pravidelne leštiť. Moissanit však na tento problém netrpí. Obsahuje totiž aj kremík, ktorý potláča prirodzené vlastnosti uhlíka.

Vyberte si tie najkrajšie šperky s moissanitom!

V našej ponuke nájdete široký výber šperkov, ktorých súčasťou môže byť unikátny moissanit. Nepochybne si ich zamilujete hneď na prvý pohľad a vďaka špičkovej trvácnosti vám vydržia na celý život!

CELEBRITKA s.r.o. | 2024
Podporu poskytuje Eggresh
lockenvelopeusercartsmartphonediamondmagnifiercrossmenuchevron-down