Ručne vyrábané šperky
Doprava zadarmo nad 99€
info@celebritka.sk
0914 70 80 90
0.00

Váš košík

Bezpečný nákup
25/07/2023

Máte doma nevyužité šperky? 4 tipy, ako im dať nový život

Možno to poznáte aj vy. Doma máte obrovskú kolekciu rôznych šperkov – náramkov, náhrdelníkov či náušníc, no pravidelne nosíte len niektoré z nich. Na väčšinu len padá prach a zaberajú vám miesto. Avšak, je vám ľúto vyhodiť ich do koša. Čo s nimi? Prinášame vám 4 tipy, ako dať šperkom nový život a naviac tak prispieť k ekológii.

Začnite veľkým triedením. Na kopu si vysypte všetky šperky, ktoré doma nájdete a rozdeľte ich do dvoch skupín – na tie, ktoré pravidelne nosíte a majú pre vás akýsi hlbší význam a na tie, ktoré len sedia v šperkovnici a za posledné roky ste sa ich ani nedotkli. Následne môžete začať uvažovať o tom, čo s nimi spraviť.

1. Predajte alebo darujte ich

Pokiaľ máte naozaj kvalitnú kolekciu drahších šperkov, za zváženie stojí ich predaj. Inzerujte ich na niektorom z najznámejších portálov, kde ich uvidia stovky ľudí. Je tak veľká šanca, že do niekoľkých dní sa predajú za veľmi dobrú cenu.

Alternatívou je darovanie šperkov. Dajte ich svojej dcére, prípadne ich ponúknite iným rodinným príslušníkom či známym, ktorí ich naplno využijú. Vaše šperky tak budú opäť naplno slúžiť a vytvárať úsmevy na tvárach ľudí.

2. Vyrobte si z nich originálny obraz

Z množstva rôznych šperkov si dokážete vyrobiť netradičný obraz, ktorý bude zdobiť vašu obývačku, spálňu či pracovňu. Kúpte si vhodný rámik a pohrajte sa s kompozíciou. Šperky môžete na plochu obrazu pripevniť priehľadným sekundovým lepidlom či malými špendlíkmi.

Je už len na vás, či sa rozhodnete pre náhodné surrealistické rozloženie, alebo šperky usporiadate do nejakého obrazca. Kreativite sa medze nekladú! Šperky tak neskončia niekde na smetisku, nebudú záťažou pre životné prostredie a vám budú naďalej robiť radosť.

3. Skrášlite si nimi oblečenie

V zahraničí sa skrášľovanie oblečenia nevyužitými šperkami teší veľkej obľube. Napríklad, staré náušnice si môžete pripnúť na topánky a dotvoriť tak ich exkluzívny dizajn. Drobné náramky či iné malé šperky viete využiť aj na skrášlenie bundy či mikiny. Na prvý pohľad to možno znie bláznivo, no za vyskúšanie nič nedáte. A možno aj vy rýchlo prídete na to, že vaše oblečenie vyzerá s malým prídavkom šperkov naozaj lepšie.

4. Nechajte ich zrenovovať

Staršie šperky možno už nenosíte preto, že stratili svoj pôvodný šarm. Rozpadli sa, stratili farbu alebo sú na nich väčšie poškodenia. Vedeli ste však, že renovácia šperkov im dokáže prinavrátiť ich pôvodný charakter? Profesionálne opravy šperkov vykonávame aj my. Funguje to jednoducho. Pošlete nám váš poškodený šperk, my ho starostlivo zrenovujeme a k vám domov príde ako nový.

Alternatívou je gravírovanie. Prostredníctvom neho dokážeme do vašich šperkov profesionálne vyryť ľubovoľný text či obrazec. Šperk sa tak stane jedinečným a vy si ho znovu zamilujete.

Tak neváhajte, konajte ekologicky a doprajte vašim starším šperkom nový život!

CELEBRITKA s.r.o. | 2024
Podporu poskytuje Eggresh
lockenvelopeusercartsmartphonediamondmagnifiercrossmenuchevron-down